Naiste riidekapp: kust osta kokteilikleidid

Kokteilkleit on ajatu garderoobi põhitoode, mis on kaunistanud moeajakirjade lehti ja punaseid vaipu juba aastakümneid. Aga kust need ikoonilised kleidid tulid? Selles blogipostituses heidame pilgu kokteilikleidi ajaloole ja sellele, kuidas see on aastate jooksul arenenud.

Kokteilkleidi esimene registreeritud eksemplar pärineb 1920. aastatest, kui Coco Chanel tutvustas oma nüüdseks kuulsat “väike musta kleiti”. Enne seda olid naised kandnud kleite ainult pidulikel sündmustel, näiteks ballidel või õhtusöökidel. Chaneli leiutis muutis seda kõike ja kokteilikleit sai peagi moetundlike naiste garderoobide põhitooteks.

Läbi aastate on kokteilikleit läbi teinud palju stiilimuutusi. Näiteks 1950. aastatel populariseeris Christian Diori kollektsioon “New Look” liibuvaid vöökohti ja täisseelikuid. See välimus oli teravas kontrastis 1920. ja 1930. aastate varasemate stiilidega, mis kippusid olema pingevabamad ja vähem vormis.

Viimastel aastatel oleme näinud naasmist rohkem vintage-inspireeritud stiilide juurde, kus disainerid on võtnud vihjeid sellistelt ikoonilistelt kujudelt nagu Audrey Hepburn ja Grace Kelly. Kuid ükskõik millised trendid ka poleks, üks jääb muutumatuks: kokteilikleit on alati šikk, stiilne ja alati moes.

Kokteilkleitide tüübid

Valikus on palju erinevat tüüpi kokteilikleite. Parim viis otsustada, milline neist teile sobib, on mõelda sündmusele, kas lähete pulmaüritusele külalisena või hoopiski ametlikule üritusele. Siin on 4 erinevat tüüpi kokteilikleiti ja millal peaksite neid kandma.

Tüüp 1: LBD

“Väike must kleit” on iga naise kapi põhiosa ja seda mõjuval põhjusel. See on mitmekülgne, klassika näeb alati šikk välja ja ei näe välja nagu minikleidid. LBD-d sobivad suurepäraselt ametlikumateks sündmusteks, nagu pulmad või tööüritused. Kui soovite oma välimusele pisut isikupära lisada, proovige kaunistada värviliste ehteid või mustrilist salli.

Tüüp 2: Tuppkleit

Tuppkleidid sarnanevad LBD-dele selle poolest, et need on kohandatud ja kipuvad olema valmistatud raskematest kangastest, nagu vill või krepp. Need erinevad selle poolest, et neil on tavaliselt rohkem struktuur ja need on sageli varustatud kaunistustega, nagu volangid või pits. Tuppkleidid sobivad ideaalselt õhtusöögiks või kohtinguks. Oma kumeruste esiletoomiseks ühenda oma midikleit loomuliku vöökohaga vööga.

Tüüp 3: Fit-and-Flare kleit

Nagu nimigi ütleb, on liibuvad kleidid ülaosas ja alt laienevad, tavaliselt põlve ümber. Seda tüüpi kleidid on meelitavad enamiku kehatüüpide puhul, sest see rõhutab vööjoont ja peidab kõik probleemsed alad keha alumises osas. Liibuvaid kleite saab kanda kõigega, alustades sõpradega hommikusöögist kuni beebipidude või pruudiõhtuteni. Lõbusa ja flirtiva välimuse saamiseks ühendage oma liibuv ja helendav kleit rihmadega kontsade ja rippuvate kõrvarõngastega.

Tüüp 4: Maxi kleidid

Maxi kleidid on avaralt liibuvad, põrandani ulatuvad kleidid, mis on sageli valmistatud kergetest kangastest, nagu puuvill või lina. Need võivad olla olenevalt sündmusest üles või alla riietatud. Maxi kleidid on ideaalsed suvekleidid ja sobivad suurepäraselt üritusteks, nagu grillid, rannapulmad või piknikud. Selleks, et kangas ei tunduks ülekoormatud, ühendage oma maksikleit rihmadega sandaalide või kiilude ja armsa siduri-rahakoti või -kotiga. Üks Maxi kleidistiil on mähkimiskleidid, millel on pikem varrukapikkus, kuid see on endiselt trendikas.

Kokteilikleidide veebiostmine

Kokteilikleidid on igasuguse kuju, suuruse, värvi ja stiiliga. Kõige tähtsam on meeles pidada kokteilikleidi valimisel, mis on valmistatud mugavatest kangastest ja see peaks peegeldama teie isikupära. Kui olete reserveeritud, võiksite kaaluda klassikalist väikest musta kleiti. Kui oled väljapaistev ja lõbus, siis võib-olla sobiks sinu stiiliks midagi säravamat ja julgemat. Pole tähtis, milline on teie isiksus, kindlasti on teie jaoks kokteilikleit!

Kui teil on aimu, millist kokteilikleiti te otsite, on järgmine samm otsustada, kust uusi kleite osta. Kokteilikleidide ostmisel on mõned erinevad võimalused. Võite alati minna tavapoodi, nagu Macy’s või Nordstrom’s. See valik on suurepärane, sest saate kleite selga proovida ja saada aimu sellest, mis teile hea välja näeb, ilma et peaksite millelegi pühenduma. Teine võimalus on osta kleidid veebist sellistelt saitidelt nagu About you ja Zalando. See võib olla veidi riskantsem, kuna te ei saa kleiti enne ostmist selga proovida, kuid see avab ka palju rohkem valikuvõimalusi, mis puudutavad kaubamärke ja stiile. Ja lõpuks, kui teil on kitsam eelarve, võite alati otsida õrnalt kasutatud kokteilikleite kleidide poest või veebipõhisest edasimüügisaidist, nagu Poshmark, et kleidid osta.

Otsige ja leidke oma lemmikkleidid veebist

Pole tähtis, milline on teie eelarve või stiilieelistus, kokteilikleitide ostmiseks on kindlasti koht. Kõige tähtsam on see, et sa leiad kleidi, mis paneb sind tundma end kaunina, enesekindlana ja sobitub sinu isikliku stiiliga. Avastage lahedaid peokleite juba täna ja head ostlemist!