|

Kleidid – kuidas valida õige kleit?

Internetist riiete ostmine on mugavam kui füüsiliselt shoppamine ning kleidid peaksid olema iga tüdruku riidekapis olemas. Kui füüsilises poes on võimalik enne ostmist kleite selga proovida, siis internetist ostes, pead usaldama oma sisetunnet ning eelmiste klientide tagasisidet.

Õnneks on isegi moodsale netishoppamisele olemas nipid, et sa ei peaks oma kleite-seelikuid pettunult tagasi saatma. Toome välja kõik, mida pead teadma.

Kuidas internetist kleiti valida

Siin on mõned nipid, kuidas saad osta internetist kleidi, ilma et peaksid muretsema selle tagastamise pärast.

Kontrolli modelli mõõte

Kontrolli iga pildil oleva modelli pikkust ning ümbermõõtu. Lisaks jälgi, kas modell kannab kontskingi  või mitte. Nii saad hinnata kleidi või seeliku pikkust.

Kleit, mis on 1,8 meetri pikkusel modellil põlvest kõrgemal, võib lühemal inimesel ulatuda pahkluudeni.

Vaata videoid

Kui sulle meeldiva kleidiga modellist on tehtud video, peaksid kindlasti ka seda vaatama. Nii saad kleidi materjalist ning selle raskusest parema ülevaate. Õhuke kangas külmal aastaajal pole ilmselt kõige meeldivam, kui otsustad kleidiga väliüritusele minna.

Tee kindlaks enda mõõdud

Mitmed e-poed pakuvad võimalust end internetis “mõõta”. Selleks pead sisestama näiteks oma pikkuse ja kaalu ning selle, kas eelistad kitsamaid või lõdvemalt istuvaid riideid. Pärast info sisestamist annab lehekülg sulle teada, mis suurus sa nende e-poes oled.

Kuidas valida kleiti vastavalt oma kehatüübile?

E-poodides piltidel olevad modellid on tihti kõik ühesuguse kehaehitusega. Seega, kui sinu kehaehitus erineb klassikalise modelli omast, võib olla raske hinnata, millise lõikega kleit sulle hästi istub.

Õnneks on ka sellele probleemile lahendus.

Esiteks pead selgeks tegema oma kehatüübi. Pärast seda loe meie nippe erinevate kehatüüpide kohta, et teha selgeks, mis sulle sobib ning mis mitte. Kuid pea meeles, need on vaid nõuanded ning kui leiad kleidi, mis sulle meeldib, ei ole sul vaja kuulata kellegi teise arvamust!

Kleit pirni kehaehitusele

Pirni kehaehitusega naistel on klassikaliselt laiemad puusad ning reied ja kitsamad õlad. Pirni kehakujuga kuulsuste hulka kuuluvad näiteks Rihanna, Kim Kardashian ja Kate Winslet.

Kleidi valimisel rõhuta julgelt oma taljet. Sulle võib sobida ka V-kujuline või sügavam kaelus. Kui soovid luua illusiooni liivakellafiguurist, lisa õlgadele volüümi.

Kleit liivakella kehaehitusele

Liivakella kehaehitust kirjeldatakse tihti ka kui kurvikat. Selle kehakujuga inimeste rinna- ja puusaümbermõõt on tihti väga sarnased. Liivakellakujulisel naisel on laiad puusad ja reied.

Lisaks on ülakeha ning alakeha sümmeetrilised ehk umbes samapikad. Liivakella kehaehitusega kuulsuste hulka kuuluvad näiteks Beyonce ja JLo.

Kui valid kleiti, võiksid kõiki oma kehakumerusi rõhutada. Selleks sobivad hästi liibuvad ning vööga kleidid. Kaelus võiks kleidil olla kas V-kujuline või südamekujuline. Kitsas kaelus jätab sinu rinnakust väiksema mulje.

Kleit õuna kehaehitusele

Õuna kehaehitus on ühtlaste proportsioonidega. Sellise kehaehitusega naistel on suurem rinnaümbermõõt, suurem keskkoht ning kitsamad puusad. Õuna kehaehitus on näiteks Oprah Winfreyl ja Mindy Kalingil.

Kleiti valides võiksid keskenduda sellistele riietustele, mis tõmbavad tähelepanu ülakehast eemale. Seda saad teha vööde ja hõlmikutega, sest need rõhutavad keskkohta. Lisaks võiksid vaadata lendlevaid ning  laiema alaosaga kleite.

Kleit sportlikule kehaehitusele

Sportliku kehaehitust tuntakse ka ruudu või ristkülikukujulise kehakujuna. Sellise kehaehitusega naistel on võrdse ümbermõõduga puusad ning rinnad, kuid tihti kitsam, liivakella meenutav, keskkoht. Sportliku kehaehitusega on teiste seas Natalie Portman ja Anne Hathaway.

Sportliku kehaehitusega naistele sobivad hästi volangidega kaelused ning taljet rõhutavad kleidid. Kui kleit rõhutab sinu üla- ning keskosa, jääb sinu figuurist liivakella mulje.